Hakkımızda

Keşşaf Biyoteknoloji Ar-Ge ve Müh. Hizmetleri, ticari hayatının tohumları 1990 lı yılların sonuna doğru Temizsan Ltd Şti ile atılıp Biobellinda A.Ş ile filizlenmiş, BERRE KİMYA SAN. A.S. İle büyümüş ve büyümeye devam ederek 2010 yılı içerisinde GÜMÜŞ ŞİRKETLER GRUBU nun kuruluşu ile köklenmiş bir firmadır.

GÜMÜŞ ŞİRKETLER GRUBU, Profesyonel ekibi ile Dünya standartlarındaki ürün çeşitlerini modern tesislerinde, çevre ve insan sağlığını ön planda tutarak üretmeyi, kalite yönetim sistemini sürekli geliştirmeyi, yerli üretim ile ülkemizin cari açığını kapatmaya destek olmayı ve dışa bağımlılığımızı azaltmayı kendisine vizyon edinmiş bir gruptur.

Bu doğrultuda öz sermayesi ile kurulmuş farklı üretim tesislerinde gıda, karavan, kozmetik/ temizlik ürünleri, enzim ve misel üretimi gibi farklı sektörlerde faaliyetlerine başarı ile devam etmektedir.

Fimycel olarak ülkemizdeki cari açığı kapatmada en önemli ihtiyaçlardan birinin, yüksek teknolojiye sahip ürün üretme kabiliyeti olduğuna inancımız gereği ülkemizin yerli ve kaliteli biyoteknolojik ürün eksiğini gidermek üzere 2013 yılında yola çıktık.

Bu anlamda KOSGEB ve TÜBİTAK gibi devlet kuruluşları ile birlikte, yüksek teknolojiye sahip ürün üretebilmeye yönelik Ar-Ge Projeleri geliştirdik. Tüm bu Ar-Ge faaliyetlerini eğitimleri en az lisans seviyesinde olan Kimyager ve Mikrobiyologlar dan oluşan uzman kadromuz ile devam ettirmekteyiz.

Ar-Ge’si KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından desteklenerek başarı ile tamamlanmış biyoteknolojik enzim üretimi ile birlikte bünyemizde mikrobiyoloji ve fermentasyon laboratuarlarımız kurularak en son teknolojik cihazlar ile donatılmıştır.

Bu teknik altyapımız ile 2013 yılından beri devam eden 5 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonunda; doğal kaynaklı GDO içermeyen suşlar ile yerli, yüksek saflıkta, dayanıklı ve ülkemiz üretim koşullarına en uygun, üstün kalitedeki misellerimizi Fimycel markasıyla tüm mantar yetiştiricilerinin hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir diyor ve TSE den Türkiye de ilk Helal Kozmetik Belgesi alan, KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmış birçok başarılı projeye, bir çok faydalı model ve patente imza atmış bir grup olarak benzeri başarıları misel üretim sektöründe de kazanacağımıza ve sektörümüzde çığır açacağımıza inanıyoruz.